Wody termalne Słowacja

Urlop na Słowacji Patince

Uzdrowisko Patince ma najdłuższą tradycję już od 1966 roku, kiedy to sanatorium zostało zbudowane. Kąpielisko służyło w przeszłości głównie wycieczkom szkolnym orazjako ośrodek rekreacyjny dla przedsię biorstw. W 2007 roku przeprowadzono dużą rekonstrukcję basenów, która umożliwiła ich lepsze wykorzystanie przez szerszegrono gości.

Letnie kąpielisko termalne Patince położone jest 15 km od Komárna w kierunku Štúrova obok najbardziej na południe wysuniętej gminy Słowacji Patince. Ośrodek położony jest w miejscu, gdzie najdłużej świeci słońce  i gdzie są najwyższe średnie temperatury mierzone na terenie naszego kraju. Ośrodek rekreacyjny wybudowany został w okolicy źródła termalnego, które wypływa z głębokości 160-200 m,  i ma temperaturę 27C °. W ośrodku rekreacyjnym obok odnowionego uzdrowiska termalnego macie Państwo do dyspozycji szeroką, atrakcyjną ofertę zakwaterowania.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.