Wody termalne Słowacja


Urlop na Słowacji • Wedługlisty Best in Travel 2013 Słowacja  zakwalifikowała się do takiej grupy krajów jakIslandia, Republika Dominikany, Madagaskar, Sri Lanka, Czarnogóra, Turcja, Korea Południowa, Ekwador czy Wyspy Salomona . Według Lonely Planet Słowacja przestaje być tylko destynacją, wktórej uprawia się tanią turystykę narciarską
  i wieczorki panieńskie czy kawalerskie.

  Poprawa image'u Słowacji nastąpiła co prawda późno,ale jest zauważalna. Rok 2013 był dobrym czasem na świętowanie tej pozytywnej zmiany. Słowacja przeszła długą drogę. Nasi goście powinni i mogą liczyć na większąilość atrakcji niż dotychczas. Słowackie ośrodki narciarskie zostały w ostatnichlatach   zmodernizowanea jazda na nartach może być tylko początkiem innych przygód w tym górskim kraju takich jak np. obserwowanie jednej z ostatnicheuropejskich populacji wilków. A tanie piwo w Bratysławie gość może zamienić na degustację wina wtypowych wiejskich winiarniach.

  Lonely Planet zaleca też oprócz zakosztowania kultury wEuropejskiej Stolicy Kultury Koszycach w 2013 roku  luksusowy rejs po Dunaju, średniowieczną i socjalistyczną architekturę Bratysławy, narciarstwo w Jasnej, turystykę górską  nietylko w Tatrach, ale także Połoniny i Słowacki Raj, żywy folklor, drewniane kościółki i wspaniałe grody i twierdze.

 • Urlop napołudniowej Słowacji

 • Twory przyrody i człowieka
  Z hydrologicznego punktu widzenia Słowację można bybyło porównać do dachu. Rzekirozpoczynają tu swój tok i płyną do sąsiednich krajów. Przez Słowację przechodzi część   europejskiegodziału wód, které rozdziela  dorzecza Bałtyku i Morza Czarnego i przez którą przepływa druga największa rzeka Europy - Dunaj.


Bratysława nocą

 

Zapora Gabčíkovo

 

Dzika rzeka Čuňovo


 • Urlop w Tatrach Wysokich

 • Błękitne oczy słowackich gór
  Jeziora tatrzańskienazwane są ''plesami''.Są one "oczami" Tatr i wraz tatrzańskimi szczytamitworzą niepowtarzalne obrazy. Każde zjezior oczaruje gości specyficznym  zabarwieniem wynikającym z położenia i rzucanych cieni przez otaczające je góry.


Wielkie hincove pleso

 

Žabie pleso

 

Zielone pleso


 • Urlop w uzdrowiskowej Słowacji

 • ŹRÓDŁA ZDROWIA
   Uzdrowiska termalne na Słowacji Dzięki wyjątkowemu, leczniczemu działaniu wódtermalnych  Słowacja zapisze się w pamięci  wielu jako kraj, któryprzywrócił ich do zdrowia. Źródła lecznicze, ale również pozytywnie wpływające na zdrowie wody mineralne, wypływają praktycznie z ziemi w każdej dolinie.

Veľký Meder uzdrowisko termalne

 

Patince uzdrowisko termalne

 

Dunajská Streda


 • Ukształtowanie terenu Słowacji, klimat i powierzchnia

 • Słowacja położona jest w strefie umiarkowanej, na pograniczu atlantyckiej i kontynentalnej części Europy. Warunki klimatyczneSłowacji różnią się w nizinach i na terenach górskich.
  Tereny górskie Słowacji symbolizują Tatry. Tatry należą do Karpat Zachodnich i stanowiąznaczącą część  terenów górskich Słowacji. Tatry dzielą się na Tatry Zachodnie i Wschodnie, z których do najbardziejznanych należą Tatry Wysokie. Urozmaicenie ukształtowania Słowacji uzupełniają trzy niziny: Záhorská Nizina na zachodzie , Poddunajska Nizina w południowo-zachodniej części oraz Wschodniosłowacka Nizina na południowym wschodzie Słowacji.


Wielkie hincove pleso

 

Žabie pleso

 

Zielone pleso


 • Kąpielisko termalne Bešeňovájest rajem dla turystów wszystkich generacji z okolicą umożliwiającą wróżnorodny sposób spędzenie wolnego czasu. Bešeňová  leży niedaleko Moraw Północnych.

  AquaparkThermal park
  Bešeňová leży na terenie regionu Liptov w uzdowiskowejwiosce Bešeňová tylko 12 kilometrów od Ružomberka. Do Thermal parku łatwo jest dojechać zewszystkich głównych kierunków komunikacyjnych. Centrum to jest wspaniałymmiejscem relaksu dzięki pięknej okolicy Małej Fatry i  Chočskich Wierchów, bogatym w ciekawostkioraz wiele możliwości aktywnego i spokojnego spędzenia czasu.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.