Bešeňová Słowacja


Kąpielisko termalne Bešeňová  • Ze względu na swojąpowierzchnię i ilość basenów Thermal park Bešeňová należy donajwiększych parków termalnych na Słowacji. Park ten powstał na bazie gorącychźródeł i wód leczniczych bijących z głębokości 1987m przy temperaturze 60.5°C.Historia wody geotermalnej sięga 1492 roku. Kroniki mówią, że już Celtowiepodczas odpoczynku po bitwie korzystali z mocy tej fenomenalnej wody.Historia  współczesna Bešeňovéj sięga1993 roku, kiedy to otwarto baseny z wodą geotermalną i które zrekonstruowano wlatach 2006 i 2007. Temperatura wody w basenach waha się w przedziale 24° do39°C.

  • Woda termalna z Bešeňovéj działaleczniczo głównie na układ ruchowy, schorzenia urologiczne i skórne. Możnaśmiało powiedzieć, że pozytywnie wpływa na cały organizm.Thermal park Bešeňová ma typową dla siebie atmosferę,cudowny Świat Witalny z kompleksem pięciu saun, w których możecie Państwokorzystać z różnorodnych inhalacji t.j.: klasycznej ziołowej, mentolowej,solnej, ale także fińskiej i rzymskiej. Każda z nich ma swoje zalety iwspaniale oczyści drogi oddechowe.
 

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.